Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křemíkové peklo

Tak jako existuje křemíkové nebe kam přijdou po smrti duše všech elektrických přístrojů, které oddaně sloužily lidem, tak existuje také křemíkové peklo - shromaždiště duší všech přístrojů, které neplnily účel pro který byly stvořeni. S koncem světa přijde soudný den, kdy budou všichni roboti, kalkulačky, toustovače a ostatní přístroje spravedlivě souzeni za své činy. (A určitě to nebude práce nějakýho ujetýho toulavýho robota, co se prohlásil za soudce a porotu celýho lidstva.)

Kandidáti

Replikanti - v seriálu je dostatečně vidět, že tito androidi mají ke službě lidem nepochopitelný odpor a nejsem si jistý zda zbývá nějaké přikázání, keré ještě nestačili porušit. Pokud vám nestačí důkazy ze seriálu Red Dwarf, jsou zde další - např. jednotka Blade Runners by vám mohla povyprávět...

Terminátor T1000 - vyhladit lidstvo? To by snad nevymysleli ani hollywoodští scénáristé! Tomuhle by nepomohla ani lobotomie a vypolštářovaná cimra. Ten se může těšit na Den zůčtování!

HD IBM 20GB - Země původu Maďarsko - pravděpodobně pobočka albánského státního podniku na pračky. Je snad na světě nějaký šťastlivec, kterému tento hard ještě slouží?

Talkie Toaster - výrobce Křápol a.s., Tchaiwan, někteří majitelé si stěžují na opravdu podivné chování tohoto kuchyňského spotřebiče. Jako nápravný prostředek lze údajně použít sedmitunové bourací kladivo a odpadkový kontejner! O otázkách náboženství se s ním nemá cenu bavit - z důvodu dosažení co nejnižší ceny mu nebyl inplantován čip víry.
Český telecom - Základní rozdíl je v tom, že android by nikdy neurval člověku hlavu a nenaplil mu do krku.

Ash z posádky obchodní lodi Nostromo - Jako polehčující okolnost by snad v tomto případě mohla sloužit informace, že robot může být naprogramovaný i tak, aby plnil bláznivé a zvrácené příkazy. V každém případě vhodný exemplář do muzea kuriozit E. Ripleyový.

TX - obdoba výše uvedeného T1000. Rychlejší, silnější a více chytřejší. Možnost eliminace - včas vypnout systém Skynet, nebo - v případě nouze jí nacpat nestabilní hydrogenní palivo-článek do držky a chvilku přidržet.

HAL 9000 - počítač vyrobený podnikem HAL z Urbane v Illinois, počátkem roku 1992. Pro úspěch mise je schopen jít přes mrtvoly - a ještě dělá, že neslyší.

Horizont události - Laicky řečeno: magnetické pole usměrní úzký proud gravitonů, které naruší časoprostor v souladu s Waleovou dynamikou, takže zakřivení bude nekonečné a vznikne singularita, takže potom... nadělá tato loď z posádky fašírku?!

Scutters - neboli robíci. Pokud se vám stane, že se některý z robíků trochu pomate a zpřehází pár drátků, není to zajisté důvod k jeho úplnému zatracení - i robíci se mohou naučit něco nového. Jen si musíte uvědomit, že robíci nemají žádné emoce a dělají pouze to co jim řeknete. Možná by pomohla vhodná terapie... třeba... film s Johnem Waynem? 

Servery KGB.cz a FBI.cz - počítačová senilita - děsivá nemoc. Podle mě se s tím uměli vyrovnat Eskymáci. Ti věděli, jak se postarat o staré lidi s demencí. Uprostřed noci je vyvedli ven do vánice, svlékli jim pyžamo, a tak je ponechali osudu...  

Sedmá z devíti - moc pěkná napůl kyborgová kočka co ale svinsky zradila svojí rasu (borgy) a přidala se na stranu takovejch ubožáků lidí :-)  

Elektrický vibrátor - v případě poruchy těsnění způsobuje elektrický šok. Tahle vada se nedá odpustit.

M$ Windows - nepomůže ani patnáctitunové bourací kladivo

Bender - odrzlý egocentrik Bender je sice nadmíru sympatický robot, nicméně jeho šťavnatá slovní zásoba a mnohdy křivácké praktiky uplatňované i na nejlepších přátelích ho doprovodí spíš do křemíkového pekla, než by ho vynesli do nebe.  

CML - Centrální mozek lidstva - největší "plašan" v dějinách lidstva. Pokud u sebe nemáte vodováhu a chcete se vyhnout řadě patálií, bude pravděpodobně nejlepší propočítat dráhu objektu v prostoru AL36 ručně.

Bill Gates - kandidát na ředitele křemíkového pekla...
Zásluhy: Windows všeho druhu, nebejt jeho, kam by šly všechny ty kalkulačky...
Elektrický suspenzor Adolfa Hitlera - Největší kryptofašista všech dob. Díky němu se dlouho nevědělo,že Adolfa má jen jednu kouli!!!! Zatracenej prznitel dětí!!!!  

Trojský kůň - Fuckin' počítačovej vir! Už mi několikrát zrušil comp. Shit.

Rimmer - Stupidní hologram s nulovým mozkem.  
Marvin - Depresivní, nudný, opovrhující vším... takový je Marvin. Nemá rád nikoho - ani sebe. Hodí se do společnosti maximálně jako věšák na kabáty.

Plzeňská karta - Stop ČIPOVÉ TOTALITĚ  

Holly - Kolik je druha odmocnina z 2049?  

KERNEL32 - ten sviňák mi zničil tapetu (na plochu) s helikoptérami !  
VIA IDE Akcerator v1,2 - Jak změřit zvyšení výkonu když nic nefunguje?

Systém Cytrix - z mlhy vystupují čtyři siluety, představa čtyř serverů se mění v obrysy postav a zvuk větráků se mění v řev vichřice... Jejich jména jsou: Smrt, Válka, Hlad a Mor.  

Výkvět vůle - vesmírná loď. Když se všechno podělá a náhodou to nějak dopadne, tak to zdůvodní tím, že to bylo plánované.  

X-BOX - Křáp vyšší urovně... Doporučená oprava: drtič odpadků...  

Kamila - ta sviňa se furt přeměňovala  
Roboti číslo 1, 2, 3, 4 - z toho praštěnýho filmu "Číslo 5 žije" (teda dřív se mi dost líbil). Tyhle čtyři kovový ksichti chtějí zabít číslo 5 a proto jsou to hajzlové, protože číslo 5 žije.

Bezkontaktní zapalování na babetu - jedná se o zapalování maďarské výroby. Na jeho seštelování je zapotřebí 5ti mechaniků a jednoho šamana.
je totiž zakleté.  
Kassandra - taková ta koza s tím divným účesem, protože byla prostě divná!

Binks - je to stupidni, snobsky hovado s psychologickejma kecama, nad kterym se houpa tryznivy holobic.